کنفرانس جامع طراحی با هدف معرفی نقش و جایگاه طراحی در فرآیند تولید، صنعت و آموزش عالی در کشور شکل گرفته است.

 

 

 

 نشریه فرآیند معماری، در ادامه اهداف خود، اقدام به برگزاری همایش های موضوعی نمود.

 

 

فروشگاه مجله

امکان انتخاب و سفارش نشریات چاپ شده

رئیس اداره مهندسی و ساختمان بانک مسکن

بحث ما شعب هوشمند، شکل ظاهری بانک‌ها، حضور بانک در شهرسازی کشور و در نهایت معماری داخلی شعبه‌ها است.

 

دلیل شکل‌گیری این همایش با جلساتی که بین کارشناسان بانک و معماران و روسای اداره ساختمان بانک ها و نشریه فرآیند معماری برگزار گردید و در آن جلسات موضوعاتی مطرح شد اینست که ما برخورد انفعالی نداشته باشیم. جامعه با این هجوم اطلاعات و فناوری نوین به جایی نرود که مسئولین برخورد انفعالی داشته باشند، بلکه با چشمانی باز مشخص شود آینده و هویت بانک‌ها در نظام بانکداری الکترونیک چه خواهد بود. نقش اجتماعی و نقش شهرسازی بانک‌ها چیست، این‌ها را بررسی کنیم و با یک کار آکادمیک و حساب شده بتوانیم برنامه‌ریزی کنیم و کارمان را اجرا کنیم.

تفکرهایی وجود دارد که بعضاً افراطی است ممکن است پیشرفت و فناوری را در این حد ببیند که همه چیز مجازی باشد و برخورد بانک مجازی و شهر مجازی ممکن است ما را به سمت افراط پیش ببرد، به طوری که ما از انسان یک تعبیر گیاهی داشته باشیم یعنی یک زندگی گیاهی برای یک انسان فرض کنیم که همه چیز توسط سرم و سیم و امواج به آن وصل شود. در برخورد اجتماعی در بانک‌ها ما به مشتری احترام می‌گذاریم که روش‌های انتخابش زیاد شود و بتواند با روش‌های مختلف وسیله‌ای را که می‌خواهد خریداری کند انتخاب کند هم از طریق تجارت الکترونیک و هم غیر الکترونیک.

طبیعتاً در طراحی شعب آینده جدای از کمک‌هایی که فناوری برای ارتباط راحت‌تر با مشتری خواهد داشت برای ارتباط انسانی هم باید جایی را در نظر بگیریم. فضای داخلی شعب با عنایت به این مطلب باید جایی باشد که این محیط دوستانه را فراهم کند و آینده بانک‌ها را ما به این شکل می‌بینیم که نه تنها خیلی کوچک نخواهد شد انتخاب‌ها را برای ما بیشتر خواهد کرد. یعنی برای هر یک نفر مشاورانی را داشته باشیم در زمینه نحوه سرمایه‌گذاری و آن روح اصلی سیستم بانکداری که می‌خواهد سرمایه های سرگردان را هدایت کند و به ارتقای اقتصادی جهانی و منطقه‌ای برساند. هراسی از بانک داری الکترونیکی نیست که فرض کنیم شعبه‌های بانک‌ها می‌خواهند حذف شوند و به دنیای مجازی کشیده شوند، مثل خیلی از عملکردهای دیگر تغییر روش خواهند داد و کاربری‌هایشان با وضعیت جدید بانک‌ها تطبیق خواهد کرد.

فضای شعب به منظور برخورد «رو در رو» بین کاربران و کارمندان بانک به شکلی جدید برای مشاوره اقتصادی فراهم به مراجعین تبدیل خواهد شد تا با بهره‌گیری از فضای مناسب و دلنشین با نورپردازی مناسب و راحتی استقرار مشتری در آن فضا مجموعه‌ای زیبا را فراهم کنیم و فرصتی را به طراحان و معماران خواهد داد که از این به بعد فضای داخلی شعب را برای برخورد اجتماعی و انسانی مهیا نماییم.